Laikazīmes 2009: gada vārds, nevārds, spārnotais teiciens

Posted: 31.12.2009. in «jaunumi»

[18.01.2010. Rezultāti – šeit.]

Līdz 2010. gada 12. janvārim RLB latviešu valodas attīstības kopai (LVAK) katrs var iesūtīt savuprāt spilgtāko 2009. gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu.

Pa pastu: RLB latviešu valodas attīstības kopai, Merķeļa ielā 13, Rīga, LV 1050.
Pa e-pastu: gadavards@inbox.lv.

1) Gada vārds – spilgtākais un trāpīgākais pēc latviešu valodas likumībām veidotais vārds, kas pirmo reizi izskanējis, kļuvis populārs vai populāritāti atguvis 2009. gadā.

2) Gada nevārds – nejēdzīgākais darinājums vai nevajadzīgākais svešķermenis, kas valodā parādījies vai manāmi izplatījies 2009. gadā, vai arī jau pazīstams vārds, kas šajā gadā plaši lietots ar visneiederīgāk vai visnevajadzīgāk sagrozītu nozīmi (piemēram, pēc citu valodu parauga).

3) Gada spārnotais teiciens – spilgtākais vai dīvainākais teiciens, kas īpaši bieži lietots vai sevišķi pamanīts 2009. gadā.

Triju aptaujas katēgoriju vērtētāji būs dažādu jomu lingvisti un valodas praktiķi no trim organizācijām: RLB latviešu valodas attīstības kopas, Latvijas Rakstnieku savienības un LZA Terminoloģijas komisijas.

LVAK atgādina, ka iesūtot ir skaidri jānorāda, kuŗā katēgorijā iesūtītājs attiecīgo vārdu piesaka. Vēlams ir arī paskaidrot vai citēt – kur nevārds pamanīts, kādā publikācijā un sakarībā tas lasīts, minēts vai dzirdēts; kādā vidē izplatījies; kāpēc tas labi vai slikti ietekmē valodu un sabiedrību.

Aptauja sākās 30. decembrī, bet rezultātus plāno pavēstīt 18. janvārī.

[18.01.2010. Rezultāti – šeit.]

Advertisements

Kommentāru lodziņš:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s