LVAK piedalās Rīgas Latviešu biedrības atvērto durvju dienā 29.09.2012.

Posted: 27.09.2012. in kultūra, Rīgas Latviešu biedrība (RLB)

Sestdien, 2012. g. 29. septembrī RLB namā – no pusdienlaika līdz vakarpusei risināsies Rīgas Latviešu biedrības atvērto durvju diena.

Bezmaksas programma ietveŗ izzinīgas rotaļas bērniem (12:00), ar starpkultūru sadarbību saistītu diskusiju (13:00), saviesīgu pēcpusdienu (14:30—16:00), ieskatu RLB darbībā un biedrības nama iepazīšanu (16:00), koncertu (18:00).

Latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) pārstāvjus varēsit sastapt Baltajā zālē no 14:30 līdz 16:00.RLB - latviešu valodas attīstības kopa

Tur risināsies saviesīga pēcpusdiena jeb “RLB komisiju un interešu kopu viesistaba”. Interesanti, ka īsā laikā tiks piedāvātas itin dažādu RLB grupu vizītkartes, mūzikāli un literāri priekšnesumi, praktiski padomi, izstādes, mākslinieku darbnīca. Sīkāka informācija par ADD – RLB vietnē.

RLB LVAK sāka savu darbību 2001. gadā. Pēc 10 gadiem notika LVAK simtā sanāksme – veltījums valodas vērtībām un nākotnes izredzēm.

Kopas interešu lokā ir leksikografija, literātūra un tās tulkojumi, pareizrakstība, valodas saikne ar vēsturi, latviešu kultūru un to pētīšanu, sociāllingvistika (latviešu valodas lietošana Latvijā un citur), terminoloģija.

LVAK gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena aptauja notiek kopš 2003. gada.

29. septembrī ņemiet līdzi savas idejas, jautājumus, arī jau 2012. gada vārda, nevārda piedāvājumus … sastopieties ar LVAK!

1. oktōbrī plkst. 18:00 – LVAK rīkotais priekšlasījums: “”Mūsdienu latviešu valodas vārdnīca”  – jauns solis latviešu leksikografijā”. To sniegs Dr. philol. Ieva Zuicena.

Kommentāru lodziņš:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s