J. Endzelīnam veltīta konference «Baltu valodas: vēsture un aktuālie procesi» (21.-22.02.2013.)

Posted: 16.02.2013. in Uncategorized

ziņo LU LaVI, 2013. gada 21. un 22. februārī Rīgā notiek Jāņa Endzelīna 140. dzimumdienas atcerei veltīta starptautiska zinātniska konference «Baltu valodas: vēsture un aktuālie procesi». To kopīgi rīko Latvijas Universitātes aģentūra «LU Latviešu valodas institūts», Latviešu valodas aģentūra un Rīgas Latviešu biedrība. Vēl var pagūt iepazīties ar divu dienu programmu (PDF).

Četras runas paredzēts veltīt J. Endzelīna un viņa līdzstrādnieku valodnieciskajai darbībai. Runātāju uzmanības lokā būs arī personvārdi, uzvārdu vēsture, īpašvārdu latviskā atveide, transliterācija, latviešu personvārdu jaunumi šajā tūkstošgadē, datorvalodniecība, valodas skaņu akustiska izpēte, latviešu un lietuviešu valodas izloksnes, augu, ģeografisku vietu, vēju, radu, svētku u. c. nosaukumi, kā arī vārdnīcu izstrādes, fōnoloģijas un terminoloģijas problēmas.

Jāņa Endzelīna 140. dzimumdienai veltīta konference «Baltu valodas: vēsture un aktuālie procesi», 2013, LU Latviešu valodas institūts, Latv. val. aģentūra un RLB.

Advertisements

Kommentāru lodziņš:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s