03.06.2013. – Jurģis Šuba ar palaiontoloģisku un kultūrvēsturisku analizi

Posted: 15.05.2013. in Uncategorized

2013. gada 3. jūnija LVAK sanāksmē runās dabzinātņu maģistrs bioloģijā (M. Sc.) Jurģis Šuba. Sākums pulksten 18:00, vieta – Rīgas Latviešu biedrības nams, Merķeļa ielā 13, otrā stāva 301. telpā. Ieeja brīva visiem interesentiem.

Referenta pieteiktā tema: «Vai 1. Mozus jeb Radīšanas grāmata ir ticama? Dabzinātnisku un kultūrvēsturisku dotumu analize.».

Palaiontologi (zinātnieki, kas pētī aizvēsturiskos laikus) ir mēģinājuši noskaidrot, vai grafiskas un literāras fantazijas par pūķiem ir korrelējamas ar izrakumos gūtiem faktiem par dinozauriem. Tāpat tiek vākti archaioloģiski pierādījumi par to, vai tad, kad – kā stāsta Vecā Derība un kam tic kristīgai reliģijai piederīgie – ūdeņi sāka pārplūdināt zemi, jau bija darināts šķirsts «gaŗumā trīs simti olektis»?

Jurģis Šuba, dabzinātņu maģistrs bioloģijā. Latviešu valodas attīstības kopa. LVAK priekšlasījums 03.06.2013.LVAK koordinātore Maija Sinka teic – Jurģis Šuba jau ir apliecinājis savu «daudzpusību un zinātniekam raksturīgu pamatīgumu un iedziļināšanos visā, kam ķeŗas klāt.» Jurģa Šubas prezentācijas materiāls un bija sagatavots endzelīniskajā valodas standartā – klasiskajā latviešu pareizrakstībā.

2010. gadā jau dzirdējām par J. Šubas oriģinālizstrādni: alternātīviem, bet visnotaļ sistēmatiskiem «ķeburiem», kas varētu būt pavisam jauns latviešu valodas ortografijas veids.

Advertisements

Kommentāru lodziņš:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s